x
V B O X T U R K E Y
Cemil Topuzlu Cad. Dr. Kazım Lakay Sok. Zeynep Apt. No: 6/12 Fenerbahçe / Kadıköy / İstanbul

Fren Testi


Fren Testi

RACELOGİC, on yıldan fazla bir süredir yüksek doğrulukta fren testinde öncülük etmiştir.

Fren Testi
RACELOGİC, on yıldan fazla bir süredir yüksek doğrulukta fren testinde öncülük etmiştir

Fren teknolojisindeki gelişmeler arttıkça performans artışı daralmaktadır. Bu nedenle, fren mesafelerinin ölçümünün tekrarlanabilir ve çok yüksek doğrulukla gerçekleştirilebilmesi esastır. Yüksek doğrulukları, esneklikleri ve kurulum kolaylıkları nedeniyle (dakikalar içinde araçtan araca taşınabilirler), VBOX GPS veri kaydedicileri dünyadaki her büyük otomotiv ve lastik üreticisi tarafından kullanılmaktadır.

Tetikli testler yapmak, fren sisteminin tepki süresinin lastiklerin, fren balatalarının, disklerin ve diğer bileşenlerin performansı ile birlikte ölçülmesini sağlar.

VBOX veri kaydedicileri genellikle ECE yönetmeliği R90 ve 13H ve FMVSS135 gibi çeşitli resmi standartlara göre testler yapılırken kullanılır.

Modern elektronik kontrollü fren sistemleri son derece verimlidir ve belirli bir lastik ve yol yüzeyi için optimum fren mesafelerine ulaşmaya çok yakındır. Bu nedenle fren mesafelerinin ölçümünün çok yüksek mesafe doğruluğu ile gerçekleştirilebilmesi esastır.

Yüksek hassasiyetleri, esneklikleri ve kurulum kolaylıkları nedeniyle (dakikalar içinde araçtan araca taşınabilirler), VBOX GPS veri kaydedicileri dünyadaki hemen hemen her otomotiv ve lastik üreticisi tarafından fren mesafesi ölçümleri yapmak için kullanılmaktadır.

Tetikli testler yapmak, fren sisteminin tepki süresinin lastiklerin, fren balatalarının, disklerin ve diğer bileşenlerin performansı ile birlikte ölçülmesini sağlar. Bununla birlikte, tetikle etkinleştirilen bir test sırasında, araç, aracın gövdesi boyunca değişen hızlarla sonuçlanan karmaşık bir tutum değişikliğine uğrar.

Ağırlık merkezi düzeltmeleri – veya uzun süspansiyon hareketine sahip uzun araçların test edilmesinin 'kaldıraç-kol' etkisine karşı koymak - GPS ve bir Eylemsizlik Ölçüm Biriminin birlikte kullanılmasıyla sağlanabilir.

Fren mesafesi doğruluklarını nasıl doğrularız

VBOX ünitesi tarafından bir ışık bariyerine, lazere ve Baz istasyonlu RTK DGPS kurulumuna karşı elde edilen fren testi ölçümlerini, 2 cm'den daha az konumsal doğruluğu doğrulamak için düzenli olarak doğrularız.

Ham GPS sinyallerini ve fren tetik girişini kaydeden ve tezgahtaki herhangi bir VBOX üzerinden tekrar oynatmamızı sağlayan LabSat GPS simülatörümüzde de testi yakaladık. Bu, yeni ürün yazılımı veya donanım güncellemelerini kontrol etmek için bize tekrarlanabilir bir referans verir ve yüksek bir fren testi doğruluğu standardını korur.